تبلیغات شما اینجا
بستن تبلیغات [X]
شرایط کنسلی بلیط چارتر

شرایط کنسلی بلیط چارتر کاملا به شرکت های مسافربری دارد که بلیط و صندلی های تمام یا بخشی از یک هواپیما را چارتر کرده اند. این شرکت های چارترکننده کاملا حق تعییر شرایط کنسلی بلیط چارتر را دارند و باید این موضوع را به تایید شرکت های هواپیمایی برسانند.

برای خرید بلیط چارتر هواپیما داخلی وارد کردن کد ملی و در پروازهای خارجی شماره پاسپورت و نحوه رزرو بلیط برای سفارت الزامی میباشد. در صورت هر گونه اشتباه مسئولیت آن به عهده فرد رزرو کننده میباشد.

بلیط های خریداری شده ای که کمتر از ۵ ساعت به زمان پرواز مانده را حتما به صورت تلفنی پیگیری کنید تا نام مسافر در لیست پرواز وارد شده باشد.

شرایط کنسلی بلیط چارتر فقط در روزهای غیر تعطیل و ساعات اداری میسر است.

در صورت نیاز به استرداد بلیط ، تامین کننده به عنوان واسط وارد عمل شده و طبق قوانین چارتر کننده ، بلیط را مسترد کرده و پس از دریافت وجه از چارتر کننده مبلغ بلیط با کسر خسارات به مسافر عودت داده خواهد شد .

تذکر : در مواردی نیز ممکن است تامین کننده اقدام به ارائه شماره حساب مسافر نموده و مسافر را مستقیما به چارتر کننده پیوند داده و عملیات استرداد توسط مسافر راساٌ صورت پذیرد و تمامی چارتر کننده گان ملزم به رعایت قوانین CRCN هستند لیکن در بعض از موارد ، برخی از آژانس ها بطور غیرقانونی خود را ملزم به رعایت این قانون ندانسته و قوانین خاص خود را به اجرا در میآورند، در این موارد نیز تامین کننده هیچ مسئولیتی نخواهد داشت .

در این موارد به درخواست مسافر، مشخصات چارتر کننده اعلام شده و مسافرمی تواند به استرداد بلیط و احقاق حقوق خود اقدام کند.

کلاسهای ارزان قیمت از شرایط کنسلی بلیط چارتر خارج هستند و امکان کنسل و استرداد آنها وجود ندارد.

کیفیت هواپیمایی ایران ایر کلاس N

آسمان کلاس B

تابان کلاس U – H

قشم ایر کلاس N- R

کاسپین کلاس L نود درصد جریمه دارد

ماهان کلاس W نود درصد جریمه دارد

تغییر نام :

تغییر نام بلیط درصورت امکان، توسط خود مسافر و با همکاری تامین کننده صورت می گیرد و خسارات آن با مسافر خواهد بود .

جابجایی بلیط :

جابجایی بلیط چارتر تنها با سهمیه ی بلیط آژانس چارتر کننده ی اولیه امکان پذیر است و پرداخت خسارات احتمالی بر عهده ی مسافر میباشد .

جاماندن مسافر:

متاسفانه بنابر شرایط کنسلی بلیط چارتر در پروازهای چارتر، جاماندن مسافر به منزله خسارت صد درصد است و هیچ وجه ای برگردانده نمیشود و تمامی مسئولیت آن با مسافر است .

تغییر زمان پرواز توسط آژانس چارتر کننده

در برخی از شرایط کنسلی بلیط چارتر آژانس چارتر کننده بنا بر دلایلی از جمله کنسل شدن پرواز و دیگر موارد اقدام به تغییر ساعت پرواز ویا حتی تامین کننده هواپیمایی و … مینماید که در این موارد نیز تامین کننده مسئولیتی نداشته و تنها وظیفه اطلاع رسانی را برعهده خواهد داشت.

بلیط های با نرخ بالاتر از نرخ مصوب :

در برخی از موارد چارتر کننده اقدام به فروش بلیط خارجی با نرخی بالاتر از نرخ مصوب مینمایند که در توجیه خدمات تور و… را برای قانونی شدن این امر به مسافر تحمیل خواهد نمود. (در برخی از موارد نیز بطور غیر قانونی اقدام به این امر می نمایند)

در چنین مواردی شرکت هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت و کلیه مسئولیت ها متوجه چارتر کننده بوده و تامین کننده منصرف از نرخ بلیط خارجی تنها بابت تامین بلیط کارمزد متعارف خود را دریافت مینماید.

هر گونه خرید از این سایت خرید بلیط دل سفر به صورت آنلاین، آفلاین، تماس تلفنی و یا موبایلی به صورت مستقیم و غیرمستقیم به منزله تایید قوانین است

+ تعداد بازدید : 216 |
نوشته شده توسط رها در دوشنبه 21 اسفند 1396 و ساعت 12:13